Firma Usługowo-Handlowa „ELGAR” Ireneusz Lipiński z siedzibą w Bełchatowie, Józefów 2D funkcjonuje na rynku usług budowlanych od 1994 r.
Posiadamy certyfikat kompetencji zawodowych w krajowym transporcie drogowym rzeczy o nr 08702/F2/03 oraz Licencję nr 0008006 na wykonanie krajowego transportu drogowego rzeczy.

Jesteśmy prężną średniej wielkości firmą specjalizującą się w kompleksowym wykonawstwie m.in.:

W okresie swej działalności większość przedsięwzięć firma zrealizowała samodzielnie, ale była też i jest solidnym i wymagającym podwykonawcą bądź partnerem. Współpracowaliśmy z PGL Lasami Państwowymi z woj. łódzkiego, BINŻ S.A., EKO-REGION Sp. z o.o., AMEST KAMIEŃSK Sp. z o.o., Zarząd Dróg Wojewódzkich, RAMB Sp. z o.o. oraz wiele innych.

Na liście dokonań F.U.H. „ELGAR” znajduje się kilkanaście obiektów, których wykonawstwo w sposób szczegółowy obrazuje potencjał możliwości firmy. Niektóre z nich prezentujemy w dziale "realizacje".

Wysokie kwalifikacje i doświadczenie są gwarancją, iż jesteśmy w stanie wykonać szeroki zakres robót własnymi siłami, w krótkim okresie czasu, zgodnie ze sztuką budowlaną i obowiązującym prawem.

O sukcesach firmy „ELGAR” stanowi doświadczona kadra ekonomiczno - techniczna dysponująca specjalistycznymi uprawnieniami w branżach: konstrukcyjno - budowlanej, instalacyjnej, drogowej i kolejowej oraz wykwalifikowanych robotników.

Atutem firmy jest posiadanie własnego sprzętu budowlanego oraz transportu. Jego asortyment, ilość i jakość uniezależniają firmę od obcych kontrahentów zapewniając terminową i właściwą jakościowo realizację przyjętych zleceń. Posiadamy m.in.: koparki koło i gąsienicowe, ładowarki, koparko-ładowarki, walce, spycharki, kruszarki i przesiewacze, rozkładarki, samochody ciężarowe, młoty oraz wiele innych maszyn i urządzeń.